egedesonses.com

BERGAMA KERMESİ BAŞLADI

BERGAMA KERMESİ BAŞLADI
18 Haziran 2019 - 9:26 'de eklendi ve 220 kez görüntülendi.

Gazi ‘ün önerisiyle 1937 yılında ilki gerçekleştirilen 83. Uluslararası Kermesi başladı.

‘nin ilk yerel festivali olan kermes, Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Bergama Belediye Başkanı , Bergama Kaymakamı ve vatandaşların katılımıyla Şehit Ömer Yiğit Ulus Mesleki ve Teknik önünden, etkinliklerin yapılacağı ‘na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

İl Başkanı , burada yaptığı konuşmada, Bergama’nın İzmir’in merkezi olduğunu belirterek, “AK Parti iktidarları döneminde görüyorsunuz İZBAN geliyor. Bergama’ya gelecek oradan da ‘a gidecek. Çok yakında 2 bin dönümlük ESBAŞ gelecek. İzmir- Otoyolu ile Limanı bittiğinde yine Bergama’ya faydası olacak. Bu yatırımlar Bergama hak ettiği yeri alsın diye yapılıyor. İki ay önce Bergama Belediye Başkanlığına seçilen Hakan Koştu kardeşimizin başkanlığı döneminde, yerel ve genel iktidar el ele, birlikte Bergama’yı hak ettiği yere, İzmir’in lider ilçesi konumuna getireceğiz.” ifadelerini kullandı.
Hakan Koştu da kermesin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bergama’ya armağanı ve emaneti olduğunu söyledi.
Koştu, “83 yıldır her sene güzel Bergamamızdan, tüm dünyaya en güzel dostluk ve barış mesajları veriyoruz. İnanıyorum ki, tüm Bergamalıların ve Bergama sevdalılarının gayreti ile Bergama Kermesleri coşkuyla kutlanmaya devam edecektir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Mehteri ve halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu.

23 Haziran’a kadar devam edecek kermeste, Bergamalı klarnet virtüözü ‘nin yanı sıra şair İlkan, Türk Halk Müziği sanatçısı Zara, şair ve pop müziği sanatçıları ile Bergamalılar ile buluşacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER