egedesonses.com

BAŞARILI İNSANLARIN BÜYÜK SIRLARI!

BAŞARILI İNSANLARIN BÜYÜK SIRLARI!
18 Haziran 2018 - 20:09 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.

 

 

 

 

Liderlik Okulu Kurucusu ve Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç, başarılı insanların izlediği yöntemleri ve onların sırlarını anlattı. Ergenç, “Başarılı insanlar yaptıkları işe tutku ile bağlanıp azimle çalışıyorlar.” dedi.

 

Başarılı insanları mesleki yaşamı boyunca analiz ettiğini belirten Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç, başarılı insanların hepsinin ortak bir yanı olduğunu söyledi. Başarılı insanların yapmak istedikleri işe yüksek bir inanç ile bağlı olduklarını anlatan Ergenç, “Başarıya ulaşabilmek için ciddi anlamda çaba sarf ediyorlar. Kendileri bir şey yapmak istiyor, bir hedefleri oluyor ve o hedefe doğru inanılmaz çaba sarf ediyorlar. Neredeyse hayatlarından her şeyi çıkarıyorlar ve sadece o istekleri varmış gibi hareket ediyorlar” dedi.

NEGATİF DÜŞÜNCELERDEN BESLENİN

Kendi ismini taşıyan YouTube kanalında, liderlik, pazarlama, başarı, kariyer, ders çalışma yöntemleri gibi konularda bilgilendirme yapan Ergenç, başarılı insanların inandıkları konuları ailesine, tanıdıklarına anlatmaları, hedef ve hayallerini diğer insanlarla paylaşmalarının önemli olduğunu vurguladı. Ergenç,  “Başarılı insanlar düşüncelerini herkesle paylaşıyor. Buradaki amaç sadece hayalleri anlatmak değil karşıdaki kişiyi ayna olarak görüp öznel enerjilerle, yeri geldiğinde negatif enerjilerle beslenmektir. Bu şekilde kişiler daha hırslı ve başarılı oluyor. Bu kişiler hayallerini ve hedeflerini her yerde herkesle yaşıyorlar. Uykularından da feragat ediyorlar. Normalde sabah uykularından kalkmayan insanlar erkenden kalkıp işlerine bakıyorlar. Sabah akşam hayalleriyle uğraşan bu insanların bir diğer özelliği de hayatlarını çalışarak geçiriyorlar” diye konuştu.

İNANIN BAŞARACAKSINIZ

“Bir insan başarısızlık elde ediyorsa, en azından bir şeyler için çabalamış demektir. Hiçbir şey yapmayan insanın başarısızlığından bahsetmemiz mümkün değildir. Bu nedenle bazen başarısızlıklar da ciddi anlamda kişiyi ileriye götürebilir” diyen Ergenç şöyle sürdürdü,  “Başarılı insanlar yapmak istedikleri şeylerle ilgili sürdürülebilir sonuçlar alıyor. İşletmelerde başarılı olmak için üç temel amaç vardır; kar elde etme, topluma faydalı olma ve sürdürülebilirlik. Kişilerin başarılı olması için bunların birlikte olması şart.  Başarılı insanlar, inanan, sürdürülebilirliği önemseyen, rüyalarında dahi düşüncelerini yaşayan insanlardır. Bahane üretmeyen insanlar başarılıdır, diğer her şey sadece birer araçtır ve onun dışındaki her şey teferruattır. Unutmayın bu insanlar hedefe giderken ellerinden geleni yapıyorlar. Siz de başarılı olmak istiyorsanız çabalayın. Hayatınıza heyecan katın, proje üretin. Başarısız da olabilirsiniz ama önemli olan bunu pozitife çevirmenizdir” dedi.

Kişisel Gelişim Mentorü Erkut Ergenç, YouTube Kişisel Gelişim Kanalları içerisinde en iyi Kişisel Gelişim Videoları çeken yayıncıların başında gelmektedir.

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER