egedesonses.com

Belediye Başkan Yardımcısı Mührü Sökün Dedi, Vatandaş Söktü

Belediye başkan yardımcısı mührü sökün dedi, vatandaş söktü Dernek binası kapatılan Erzurumlular isyan etti, yol kapattıİZMİR – İzmir de, belediye tarafından ruhsatsız olduğu gerekçesiyle binası mühürlenen Erzurum lular Derneğinin üyeleri, karara tepki göstererek Eski İzmir yolunu trafiğe kapattı.

Belediye Başkan Yardımcısı  Mührü Sökün  Dedi, Vatandaş Söktü
08 Temmuz 2018 - 9:59 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.
Reklam

Belediye başkan yardımcısı ‘mührü sökün’ dedi, vatandaş söktü
Dernek binası kapatılan Erzurumlular isyan etti, yol kapattı

İZMİR – İzmir’de, belediye tarafından ruhsatsız olduğu gerekçesiyle binası mühürlenen Erzurum’lular Derneğinin üyeleri, karara tepki göstererek Eski İzmir yolunu trafiğe kapattı. Dakikalarca yol trafiğe kapalı kalırken, belediye tarafından mühürlenen dernek belediye başkanı tarafından sökülerek atıldı.
Eski İzmir Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Lokalinin binası, Karabağlar Belediyesi tarafından binanın ruhsatsız olması sebebiyle mühürlendi. Derneğin kapatılması kısa sürede duyuldu. Vatandaşlar birkaç kez belediyeye gitse de herhangi bir sonuca ulaşamadı.
Yolu kapattılar
Bir araya gelen onlarca vatandaşta, dernek binası önünde bir protesto gösteri düzenledi. Duruma isyan eden vatandaşlar, binanın açılmasını istedi. Erzurumlular, bu sırada Eski İzmir yolunu da trafiğe kapatıldı. Yolun dakikalarca trafiğe kapalı olması nedeniyle trafikte durdu.
Protestoyu duyan belediye başkan yardımcısı mührü söktürdü
Onlarca vatandaş, sloganlar atarak Karabağlar Belediyesinin binasını mühürlemesine tepki gösterdi. Polisin ‘yolu açın’ uyarılarına aldırış etmeyen vatandaşlar, yolu trafiğe açmadı. Protestoya, kendisi de Erzurumlu olan AK Parti Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Emrullah Kavuz da destek oldu.
Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhan Kayhan ise protestolardan haberi olması üzerine bina önüne geldi. Ne olduğunu öğrenen başkan yardımcısı, vatandaşlara mührü sökün talimatı verdi. Bunun üzerine mühür söküldü ve yolda dakikalar sonra trafiğe açıldı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER