egedesonses.com

‘Belediye değil, beka derim’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde gerçekleştirilen Cumhur İttifakı’nın zorunluluğunu rakamlarla ortaya koyarak, “Bana beka mı, belediye mi derseniz beka derim” ifadelerini kullandı.

‘Belediye değil, beka derim’
10 Ocak 2019 - 16:42 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

Bahçeli, dün MHP’nin basına kapalı Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında AK Parti ile yapılan ittifaka yönelik eleştirilere yanıt verdi. Fitne ve fesat kazanının her fırsatta kaynatıldığını, Türkiye ve MHP üzerinde oynanan oyun ve tuzaklara düşülmemesini isteyen Bahçeli’nin, ittifakın zorunluluğunu rakamlarla ortaya koyduğu öğrenildi. AK Parti ile ittifak yapmamaları halinde CHP ve İYİ Parti’nin birlikte hareket ettiği yerlerde seçimi kazanabilecekleri bir tablo ortaya çıktığını belirten Bahçeli, tek tek istatistikleri verdi. Bahçeli, “AK Parti ile ittifak kaçınılmazdı. Zillet ittifakı kazanmış olsa, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi rafa kaldırılacak, Türkiye beka sorunu yaşayacaktı” dedi. 

“Oyumuz ortada”

“Neden şurayı almadık neden burayı verdik?” diye eleştiriler yapıldığını anımsatan Bahçeli, şöyle konuştu: “Mesela Kahramanmaraş’ı neden almadık. Nasıl alınacak, rakamlar ortada. Bizim aldığım oylar belli, madem o kadar güçlü görüyorsunuz kendinizi İl Genel Meclisi üyelikleri var. Güçlü iseniz onları alın, meclise hakim olun. O zaman başımın üstünde yeriniz var. 30 büyükşehirde ittifak yaptık. 51 ilde yarışacağız. Alınan oylar değerlendirildiğinde AK Parti ile MHP, zillet ittifakına karşı doğru bir planlama yaptı. Yıllar içinde MHP’nin aldığı oylar ortada kaç yerde belediye başkanı çıkarabiliriz bunu hiç düşündünüz mü? İttifak Türkiye’nin bekası gibi MHP’nin de lehine olmuştur. Varılan mutabakat bizim zararımıza değildir. Beka mı belediye mi diye sorarsanız, bana göre beka önceliktir.”

Beşiktaş esprisi

Bahçeli, konuyu açıklarken Beşiktaş esprisi yaptı. Bahçeli, “Beşiktaş sırf ben Beşiktaşlı olduğum için bırakılmadı. Rakamları görüyorsunuz. Bizim 3 bin 900, AK Parti’nin 25 bin civarında oyu var. Zillet ittifakının 70 bin oyu var. Burada seçime kaybetmek için girecek değiliz… CHP’den gelecek oylar olacak. Beşiktaş ne olur bilmem ama oyumuzu şimdiden 10 kart artırdığımız kesin” dedi.

Bahçeli, 2014’te Maltepe’de güçlü olmalarına rağmen listeyi 17.17’de geç teslim ettikleri için seçime giremediklerini anımsattı. Bahçeli, Maltepe ve Silivri’yi alabileceklerini kaydetti. 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER