egedesonses.com

BERGAMA OSB’DE Altyapı Tamam, Yatırımcıya Davet Var

BERGAMA OSB’DE Altyapı Tamam, Yatırımcıya Davet Var
17 Kasım 2018 - 11:40 'de eklendi ve 641 kez görüntülendi.

Bergama ilçesinde, 2016 yılında LM WİND POWER firmasına yaptığı 174.000 m2 parsel tahsisi ile adından bahsettiren Bergama Organize Sanayi’de altyapı inşaatlarına ara vermeden devam ediliyor.

179 hektar alan üzerine kurulu olan ve 76 adet sanayi parseli bulunan Bergama OSB’de hâlihazırda 2 adet firma faaliyet gösteriyor. Bölgede 500 kişi istihdam ediliyor. Altyapı çalışmaları aralıksız devam eden bölgede yolların asfaltlama işleri ise ara vermeden devam ediyor. Bölge kalkınmasında büyük rol oynayacak ve istihdamı artıracak projelere hazır bir altyapı oluşturduklarını ifade eden Bergama OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Telek; “Yatırımcıyla birebir diyalog kuran, çözümcü bir yönetim anlayışına sahibiz. Altyapı imkânları bulunan, ulaşımı kolay, fiyatları uygun olan bölgemize, yatırımcıları davet ediyorum” dedi.

YATIRIMCILARIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ

Bölgede çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ve yapılan işlerin en kısa zamanda yatırımcıların hizmetine sunulacağını söyleyen Bergama OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Telek; “Temiz su, pis su, yağmursuyu, yangın suyu, elektrik iletim ve dağıtım hatları ile ana trafolar, internet ve telefon hatlarının imalatlarına 2017 yılından bu yana aralıksız devam ediyoruz. Yine bu süreçte kullanım suyu amaçlı su depomuzun ve terfi sistemimizin inşaatını da tamamlayarak devreye aldık. Bölgemizin sınırlarına tel çit imalatlarını, dere ıslahı ve açık kanal işlerimizi tamamladık. İzmir – Çanakkale yoluna bağlantı yolumuzun asfalt ve kaldırım işlerini bitirdik. Altyapısını yaptığımız yollarda parsel istinat duvarı yapımı işlerini ve 7 km yolun güzergâhını açarak zemin sağlamlaştırma işlerini de tamamladık. Şimdi de biraz önce belirttiğim altyapı imalatları tamamlanan yolların sıcak asfalt işlerini yapıyoruz, kasım sonuna kadar yaklaşık 4 km yolun asfaltlama işlerini tamamlayıp yatırımcılarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER