egedesonses.com

Bergama’daki O Firma, Yeni Binayla 450 Kişilik İstihdamını Daha da Artıracak

Bergama Organize Sanayi Bölgesi (BOSBİ) nde faaliyet gösteren bir firmanın üretim kapasitesini artıracak ek hizmet binasının temeli törenle atılırken, firmanın bugün 26 sı kadın olmak üzere 450 çalışanı bulunuyor.

Bergama’daki O Firma, Yeni Binayla 450 Kişilik İstihdamını Daha da Artıracak
26 Nisan 2019 - 9:59 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

Bergama Organize Sanayi Bölgesi (BOSBİ) nde faaliyet gösteren bir firmanın üretim kapasitesini artıracak ek hizmet binasının temeli törenle atılırken, firmanın bugün 26 sı kadın olmak üzere 450 çalışanı bulunuyor. Temeli atılan ek binayla da, istihdamın daha da artırılması planlanıyor.

Bergama Organize Sanayi Bölgesi (BOSBİ)’nde, yenilebilir enerji alanında faaliyet gösteren bir firma, tesisin üretim kapasitesini arttırmak amacıyla yeni ek hizmet binasını kurmak için harekete geçti. Bugün 450 kişiye istihdam sağlayan firmaya hizmet verecek olan ek binanın temeli ise düzenlenen törenle atıldı.

Törene katılan Bergama Belediye Başkanı , hükümetin yenilenebilir enerji alanında verdiği desteği anımsatarak, “Hükümetimizin 2015 tarihinde çıkarmış olduğu teşvik düzenlemesiyle bölgemiz yenilenebilir enerji teknolojilerinin yatırımlarının yapılabileceği önemli bir konuma kavuşmuştur. İnşallah bundan sonra bu yatırımlar artarak devam edecektir” dedi.

LM Wind Power Operasyon Başkanı Jesper Sørensen de, fabrikanın dünyaya daha fazla yenilenebilir enerji sağlamak hede adına çok önemli bir tesis olduğunu, ‘ye olan bağlılıklarını temsil ettiğini belirtti. Ek bina sayesinde istihdamın artacağını dile getiren Sørensen, “Bölgede kalifiye ve teknik iş kolları yaratmaya katkıda bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz” diye aktardı.

Bergama Organize Sanayi Bölgesi (BOSBİ)’nde düzenlenen ek hizmet binası temel atma törenine; Bergama Kaymakamı , Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama Fabrika Müdürü Ozan Mamay ile firma çalışanları katıldı.

Firma açılacak yeni binayla, Avrupa ve dahil olmak üzere, dünya genelinde artan rüzgar enerjisi talebine cevap vermek adına Türkiye’deki rüzgar türbin kanadı fabrikasında 300 ek istihdam oluşturmayı hedefliyor. – İZMİR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER