egedesonses.com
Reklam

Biden koltuğa oturur oturmaz harekete geçtiler! Türkiye’ye yaptırım istediler

Amerika Ermeni ulusal Komitesi (ANCA) ABD Başkanı Joe Biden için yayımladığı tebrik mesajında, Türkiye’ye yaptırım uygulanması çağrısında bulundu.

Biden koltuğa oturur oturmaz harekete geçtiler! Türkiye’ye yaptırım istediler
21 Ocak 2021 - 10:32 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan Dağlık Karabağ Savaşı’nda büyük kayıplarla ayrılan Erivan yönetimi, ABD’deki en aktif ve köklü lobisini kullanarak Joe Biden’ı Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalışıyor.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Biden’ın yemin töreninin ardından bir tebirk mesajı yayımladı. Çok sayıda talebin olduğu bildiride kuruluş, geçen yıl yaşanan gerilimin ardından Ankara ve Bakü’ye yaptırım uygulanmasını istedi.

The @ANCA_DC congratulates @JoeBiden on his inauguration as our 46th President – joining with our community, coalition partners & Congressional allies in encouraging him to engage constructively on US policy priorities impacting #Armenia & #Artsakh.https://t.co/GwHk2EEKZI

— ANCA (@ANCA_DC) January 20, 2021

ANCA’nın Biden’a “tebrik mesajında” Türkiye ve Azerbaycan ile ilgili bölümde şu ifadeler yer aldı:

TÜRKİYE’YE SİLAH SATIŞI DURSUN

“Yasalar gereği ABD ordusunun ve güvenlik güçlerinin Azerbaycan ve Türkiye’ye desteği kesilmeli, her iki ülkenin de yeni silah ithalatı lisansı iptal edilmeli.

YAPTIRIM UYGULANMALI

Aliyev ve Erdoğan rejimine Dağlık Karabağ’da işlenen insan hakları ihlalleri sebebiyle yaptırım uygulanmalı.

SİHA SORUŞTURMASI TALEBİ

Dışişleri Bakanlığı, Pentagon ve Adalet Bakanlığı, Azerbaycan’ın kullandığı Türk SİHA’larındaki ABD yapımı parçalar ile ilgili soruşturma başlatmalı.”

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER