egedesonses.com
Reklam

CAN AZERBEYCAN

CAN AZERBEYCAN
30 Eylül 2020 - 9:56 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.
Reklam

Türk ve İslam düşmanları Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını meşru gösterip Türkiye’ye yeni bir cephe açtırdılar.
Fransa ve ABD nin asıl istediği Türkiye’nin hem Karadeniz hem Akdeniz’de zengin petrol kaynaklarına ulaşmasını engellemektir.
Ermenistan soykırım iddialarında bulunarak Yahudilerle birlikte 1900 başlarında Anadolu coğrafyasında TC kimliği ile işgal hareketi başlattI.
Şu anda Irak Suriye ve diğer İslam coğrafyasından gelen vatandaşların Türk kimliğine kavuşmalarına itiraz eden PKK ve Kürtler asıl Ermeni kimliğine sahip vatandaşlardır.
İçerdeki vatan hainlerinin asıl amacı Anadolu ve Türkiye Cumhuriyetini bölmektir.
21 Eylül 1991 de SSCB nin parçalanması ile Ermenistan’ı öyle bir yere konumlandırdılar ki; evvelce yapılan sürgün ve katliamların tam ortasında yer aldı.
Nahcivan ile Azerbaycan topraklarını koparıp araya Ermenistan’ı koydular sonrasında Karabağ oranın en kıymetli toprakları ve yüksek yaylası iken sivil katliamı ile oraya da el koydular.
Bunlar bilinenler. Şimdi gelelim asıl meseleye Fransa Afrika’da yaptığı zulüm ve eziyetleri kamufle etmek için dışarıda Ermenistan’ı kullandı içerde de kendi besledikleri siyasi elemanları kullandı. Perde önünde Ermenistan ve Fransa var iken perde ardında Rusya İran ABD ve diğer AB birliği ülkeleri yer aldı.
Saldırının asıl sebebi ise Türkiye’yi çeşitli cephelere sürerek Akdeniz de ve diğer yerlerdeki askeri gücünü zayıflatmaktır.
Peki, süper güç anlamında ABD Fransa İngiltere Rusya diğer AB ülkelerinin hiç birisi Türkiye’ye savaş açabilecek konumda değildir. Bunu Suriye ve Irakta görenler dolaylı olarak besledikleri köpekleri üzerimize salmaya çalışmaktadır.
Ancak köpeğin bir özelliği vardır. Kurt gibi asil değildir. Köpek nereden besin alıyorsa ona yaltaklanır, yoksa dayak yediği yerde ise kuyruğunu sıkıştırır. O nedenle hem içerideki köpeklere hem dışarıdaki köpeklere gerekli olan Osmanlı tokadıdır.
Şimdilik İHA ve SİHA lar gerekli tokadı vurmaktalar eğer bir üst konumda daha şiddetli vurmak gerekirse orada kullanılır.
Bilirsiniz 15 Temmuz da darbecileri biraz sıkıştırınca hepsi itirafçı olmak ve güç sahibine köpekler gibi yaltaklanmak için sıraya girdiler. Kaçabilenler ise kuyruklarını kıstırıp uşak oldukları devletlerin bahçelerinden havlamaya başladılar. ABD şu anda kasım seçimlerine girecekken seçimi yapıp yapamayacakları şüphelidir. İç karışıklıklar öyle boyuta gelmiştir ki; dışarı ile uğraşacak halleri kalmamıştır. O nedenle uvertür olan Fransa gibi ülkeleri kullanmaktalar.
Kendi dertleri ile uğraşan ABD ve onun sahte düşmanı olan Rusya için direk savaş meydanına inecek gücü olmadığı için dolaylı savaş metotlarını kullanmaktalar.
Can Azerbaycan ile beraber Ermenistan yaptığı soykırımlarının intikamı olarak o topraklardan temizlenmeli ve kardeş ülkelerimiz arasında sınır ortadan kaldırılmalıdır.
Düşünebiliyor musunuz sevgili dostlar kardeşi kardeşten ayırmak için 1991 de kurulan Ermenistan’ı tam ortaya yerleştirdiler.
Türkiye’nin ve diğer Türki cumhuriyetlerinin gücünü test etmeye kalkan keferelere gereken cevap verilmelidir.
Dünyanın hiçbir ülkesinden korkmaya gerek yoktur. Turan ordusunun gücünün yetmeyeceği hiçbir kefere ülkesi yoktur. Silah sanayisi açısından ise şu anda Türkiye Cumhuriyeti tüm düşmana yetecek kadar silah ve ekipmana sahiptir.
Zafer bizimdir gelecek asır Türkiye ve Türklerindir.
800 yıllık Osmanlı toprağı olan yerler daha dün kurulmaya çalışılan devletçikleri temizleyerek layık olunan yönetime geçilmelidir.
Ermenistan ve Suriye Irak Libya gibi yeni kurulmuş devletler hep Osmanlı toprağıdır. Topraklarımız vaktiyle atalarımız kanla sulayarak almışlardır. Bir takım hainler gibi masa başında bize toprak dağıtamazlar. O topraklar bizim öz vatanımızdır.
CAN AZERBEYCAN İLE KUTLU YOLCULUĞUMUZ DİĞER TÜRKİ CUMHURİYETLER İLE BERABER YENİ ASIRA YELKEN AÇTIK. SAYGILARIMLA.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER