egedesonses.com

CHP BERGAMA : “BELEDİYEDE ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”

CHP BERGAMA : “BELEDİYEDE ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”
19 Ağustos 2019 - 16:22 'de eklendi ve 684 kez görüntülendi.

Bergama Belediyesinde kütüphane müdürü olarak görev yapan Aydın İleri’nin yerinin keyfi olarak değiştirildiği ve sırf sürgüne göndermek amacıyla yeni bir müdürlük ihdas edildiği iddiası medyaya yansımış ve tepkilere neden olmuştu. Konu medyaya ; “Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Okul Kütüphanecileri Derneği Başkanı Aydın İleri 23 Haziran İstanbul tekrar seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na destek verdiği gerekçesi ile güneş görmeyen depoya sürüldü” şeklinde yansımıştı.

Bunun ardından bugün de adliyeye gidip şikayette bulunan Aydın İleri Bergama Belediyesinin personel müdürünün kendisine şiddet uyguladığını ileri sürdü.

Bergama CHP İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz da söz konusu şiddet olayını şiddetle kınadıklarını belirterek bu tür olayların belediye başkanına da zarar verdiğini ve en kısa sürede personel müdürünün görev alanının değiştirilmesi gerektiğini söyledi..

CHP İlçe Başkanı Canbaz’ın açıklamasını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Olay medyada şu şekilde yer almıştı:

Bergama Belediyesi’nde mobbinge uğrayan Aydın İleri’ye İnsan Kaynakları Müdürü tarafından fiziksel saldırı

AKP’li Bergama Belediyesi’nde ‘mobbing’e maruz kaldığını öne süren Aydın İleri, bu sefer de İnsan Kaynakları Müdürü Şeref Topal tarafından fiziksel saldırıya uğradığını iddia etti
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den AKP’ye geçen Bergama Belediyesi’nde yaşanan skandallar devam ediyor. Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’nde görev yapan Aydın İleri’nin 23 Haziran’da gerçekleştirilen tekrar seçimlerinin hemen ertesi günü görev yeri değiştirildi.

İleri yaptığı açıklamada İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nu desteklediği için ‘mobbing’ uygulandığı ve bir depoda görevlendirildiği iddia edildi. Yaşanan gelişmelerin ardından İleri, bugün İnsan Kaynakları Müdürü Şeref Topal tarafından fiziksel saldırıya uğradığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

“PARMAĞINI AĞZIMA SOKTU”

Konu hakkında BirGün’e konuşan Aydın İleri, şunları dile getirdi:

“İnsan Kaynakları Müdürü Şeref Topal, yaşanan olaylar sonrası sürekli beni takip ediyordu. Dinleme saatinde dinleme yerine çıktığım zaman yanıma gelip, ‘Niye yerinde durmuyorsun. Yerine in ve sana tebligat yapacağım’ dedi. Yanında belediyenin avukatı Alperen Şen de vardı. Ardından Şeref Topal bana, ‘Sağa sola haber yapacağına, iş yap. Arşivi aç’ dedi. Arşivi açtım sonrasında. Bana arşivciliği öğretmeye kalktı. Zaten birim sorumluları olamadan o arşivlere dokunamam. Bunu o da biliyor. Ben de bana yazılı tebligat yapın dedim. Daha önce de dilekçelerimde iş planımı yazın diye söylemiştim. Ardından tartıştık. Üzerime hamle yaptı. Elini suratıma vurdu. Parmağını ağzıma soktu. Adam zaten benim iki katım boyunda. Üzerime abandı. Ben de bağırdım. Burası belediye. Bana şiddet uygulayamazsınız diye. Ardından ben de Cumhuriyet Savcılığı’na gelerek şikâyetçi oldum. Hakkımı arıyorum.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER