egedesonses.com

CHP KINIK’TA RİSK Mİ GÖRÜYOR?

CHP KINIK’TA RİSK Mİ GÖRÜYOR?
08 Ocak 2019 - 11:52 'de eklendi ve 825 kez görüntülendi.

Yerel seçim öncesinde ittifak kararı alan CHP ile İYİ Parti’nin görüşmeleri sürüyor. İzmir’de il başkanları düzeyinde yürütülen çalışmalar sonrası gözler CHP’de olmayan ilçelere çevrildi. Bu kapsamda KINIK, Kemalpaşa ve Kiraz’ın İYİ Parti’yi bırakılması gündeme geldi.

Yerel seçim sürecinde aday belirleme çalışmalarını sürdüren siyasi partilerin ittifaklar sonrası şekillenen isimleri açıklanıyor. AK Parti ve MHP’nin ittifak kararına karşı bir araya gelen CHP-İYİ Parti İzmir’de de çalışmalarını sürdürüyor. İki partinin il başkanları düzeyinde yürütülen görüşmelerde muhalefetin kararları yol haritasının şekillenmesine neden oldu. AK Parti İzmir’de Aliağa ile birlikte Foça, Dikili, Çeşme ve Narlıdere’yi MHP’ye bırakınca CHP’nin de “kaybedilen ilçeler” üzerinden bir değerlendirme yapacağı ifade edildi.

Buna göre, CHP’nin ilk olarak İYİ Parti’ye bırakmasını gündeme aldığı ilçelerin başında Kınık yer aldı. AK Partili Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’in yeniden aday gösterildiği ilçede CHP, İYİ Parti ile ittifak yaparak ilçeyi kazanmak istiyor.

Çünkü Sadık Doğruer gibi başarılı bir belediye başkanının karşısında seçim kazanmanın zor olacağı CHP kurmaylarınca görülüyor.

İyi Parti’nin potansiyel adayları arasında İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı Hasan Kavak ve CHP Aday Adayı Ferruh Bodur isimleri yer alıyor.  Son seçim sonuçlarına ilçede göre yüzde 15’e yakın bir oy potansiyeli olan İYİ Parti’nin çalışmaları ise sürüyor. Öte yandan, CHP’den aday adayı olan Avukat Sertuğ Köybaşı da yaptığı açıklamada kendisine İYİ Parti’den teklif geldiğini belirtmişti.

Kaynak (Ege’de Sonsöz)

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER