egedesonses.com

Engelli Sağlık Çalışanlarının Sesi Olacaklar

Engelli Sağlık Çalışanlarının Sesi Olacaklar
13 Mayıs 2018 - 14:45 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.
Reklam

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şubesi Bilim ve Proje komisyonunun ardından engelli memurların sorunlarının tespiti ve çözümü için ‘Engelli Koordinasyon Komisyonu kurdu. Komisyon Başkanlığına Aytaç Bayar, Başkan Yardımcılığı görevine ise Musa Pala getirildi.

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım “Engelli Koordinasyon Birimi” çalışmalarına başlayan Bayar, Pala ve ekip arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. Kamudaki engelli memurların gözü kulağı sesi olmak için çalışacaklarını belirten Bayar, “Bu meşakkatli yolda desteğini esirgemeyecek olan başta bu ulvi görevde tüm bilgi birikimi ve mesaisi ile bize destek verecek olan Sn. Özgür Yıldırım başkanımızla engelli memurların sesi olacağız. 10-16 Mayıs Ulusal Engelliler Haftası sebebi ile; başta kamudaki engelli memurlarımız olmak üzere ülkemizdeki engellilerin günlük hayatındaki problemlerinin başında olan ulaşım çevre düzenlemesi ve mimari yapılardaki engellerin olmadığı bir yaşam diliyoruz” dedi. Bayar, “Arkadaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturmak bizim asli görevimizdir. Özellikle çalışma hayatında yaşadıkları problemleri en iyi şekilde analiz edecek, rapor düzenleyerek gündeme gelmesini sağlayacağız. Amacımız, sorunların önce gündeme gelmesi, çözüm konusunda yetkili muhataplara ulaştırılması ve sorunun çözümüdür” diye konuştu.
‘Gidemediğin yer senin değildir” sloganı ile kamudaki engelli memurların fiziki çalışma şartlarını, çalışan engellilerin özlük haklarının iyileştirilmesi, çalışma koşullarının düzeltilmesi için yaşadıkları tüm sorunlarında yanlarında olacaklarını vurgulayan Bayar, “Desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirtmek isteriz” diye konuştu.
FARK YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
Yaptıkları komisyon çalışmaları ile sağlık sendikacılığına farklı bir boyut kazandırdıklarını belirten Şube Başkanı Özgür Yıldırım, “Toplumun bütün fertleri bir engelli adayıdır. Engelli çalışanlarımız ve vatandaşlarımız acınmak yerine hayatlarını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılmasını, toplumdaki hayat şartlarının kendilerine göre de düzenlenmesini istiyor. Bu en doğal ve temel insan hakkıdır. Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube, etkin ve her anlamda verim sağlayacağını düşündüğümüz projelerle Türkiye’ ye örnek olacaktır 1 No’lu Şube olarak fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.,

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER