egedesonses.com
Reklam

Fuat Oktay’dan Kılıçdaroğlu’na Türk Telekom yanıtı: Belge ve kayıtlar açık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Telekom hakkındaki sözlerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan yanıt geldi. Oktay, ”Anlaşılan o ki Kılıçdaroğlu Maraş’ın yerini karıştırdığı gibi bizim görevlerimizi de birbirine karıştırıyor.” ifadelerinde bulundu.

Fuat Oktay’dan Kılıçdaroğlu’na Türk Telekom yanıtı: Belge ve kayıtlar açık
14 Ekim 2020 - 9:09 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.
Reklam

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Anlaşılan o ki Kılıçdaroğlu Maraş’ın yerini karıştırdığı gibi bizim görevlerimizi de birbirine karıştırıyor. Kişi kendinden bilir işi. Kılıçdaroğlu’nunki de o hesap” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlunun TBMM Grup Toplantısı’nda merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kurduğu Türk Telekomun iktidar tarafından özelleştirildiğini belirterek, “Türk Telekom’u Hariri ailesine sattılar. Hariri ailesi Türk bankalarından krediyi çekti ve götürüp devlete verdi. Hariri ailesinin cebinden 5 kuruş para çıkmadı. Sonra banka borçlarını ödemeye gelince Hariri ailesi borcu ödemedi ve ‘Al Türk Telekom da senin olsun’ dedi. Kurum özelleştirilirken tüm altyapıyı yenileyeceklerdi o da yapılmadı. Dünyanın en büyük kazığını yedik. Ben buna isyan ediyorum” demişti.

Bu sözlere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Oktay, şunları kaydetti:

Milletimiz gerçek hortumcunun kim olduğunu SGK’dan bilmektedir. Anılan gruba karşı hukuki süreç, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğum Temmuz 2016-2018 döneminde bizzat şahsım tarafından başlatılmıştır. Sözleşmelerden kaynaklanan tüm hak ve yetkiler, bu süreçte Hazine lehine kullanılmıştır. Buna dair belge ve kayıtlar açıktır.

Anlaşılan o ki; Kılıçdaroğlu Maraş’ın yerini karıştırdığı gibi bizim görevlerimizi de birbirine karıştırıyor.

Kişi kendinden bilir işi.

Kılıçdaroğlu’nunki de o hesap…

Milletimiz gerçek hortumcunun kim olduğunu SGK’dan bilmektedir…

— Fuat Oktay (@fuatoktay) October 13, 2020

Anılan gruba karşı hukuki süreç Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğum Temmuz 2016-2018 döneminde bizzat şahsım tarafından başlatılmıştır. Sözleşmelerden kaynaklanan tüm hak ve yetkiler bu süreçte Hazine lehine kullanılmıştır. Buna dair belge ve kayıtlar açıktır.

— Fuat Oktay (@fuatoktay) October 13, 2020

Şahsıma karşı yapılan bu iftira ve itibar suikastına karşı hukuki süreç başlatılacaktır.

— Fuat Oktay (@fuatoktay) October 13, 2020

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER