egedesonses.com

HERKESİN HESAP OYUNU

HERKESİN HESAP OYUNU
11 Haziran 2018 - 13:11 'de eklendi ve 1770 kez görüntülendi.

Efendim bilindiği gibi seçimlere çok az zaman kaldı.
Seçimlerde 15 Temmuzda büyük yenilgi yaşayan haçlı Siyonist ittifakı büyük darbe yiyecek.
Bazıları diyebilir ki asıl iktidar darbe yiyecek. Ancak durum hiç öyle değil.
Türkiye ve dünyada enteresan gelişmeler oluyor. Yabancılar yakın tarihte dolar silahı ile vurdular tam netice alamadılar.
PKK ve yandaş terör örgütleriyle destekleme yaparak Kürt seçmeni Türkiye Cumhuriyeti aleyhine kışkırtmaya çalıştılar, olmadı. Hatta Kürt seçmeni kartını koz yaptılar sonrasında sinek gibi ezilme konumuna geldi.
Nasıl mı; evvelce Feto PKK desteğiyle güneydoğu ve doğu Anadolu’da Kürt kozu ile oyun destekleniyordu.
Yani Feto ve PKK ortak çalışıyorlar siyasi propagandayı Feto yaparken silahlı ve keleşli propagandayı ise PKK ve yandaş örgütler yapıyordu.
Birinci aşamada Feto terör örgütünün 15 Temmuz başarısız darbe girişimi ile siyasi ayak deforme oldu.
İkinci aşamada Suriye ve Irakta yapılan PKK DEAŞ ve diğer terör örgütleri ile yapılan savaş neticesi örgütün silahlı terör örgütü ayağı da çöktü.
Asıl önemli kısım silahlı ayaktı. Nedenine gelince güneydoğu ve doğu Anadolu’da adliye polis asker Feto ayağı çökünce evvelce onlardan istihbarat alan PKK lılar baskı kurma rejimini tam uygulayamadılar.
Daha önce PKK geliyor halktan yardım sağlıyor sonra yandaş asker veya polis geliyor. Siz PKK ya yardım ve destek veriyorsunuz diyordu. Ardından korkan ve sinen Müslüman halk sinmiş vaziyete Fetocular ve PKK gibi örgütlenin kucağına düşüyordu.
Diğer taraftan köy ve mezralarda yalnız başına kalmış halk muhtarlar kanalı ile PKK ve Fetonun dediklerini yapmak zorunda kalıyor öyle olmazsa silah ile canından ve malından oluyordu.
Tüm bunlara maalesef yıllarca devlet sessiz kaldı. Niçin böyledir bilinmez paralel devlet yapılanması yapılan işbirliğini ayyuka çıkarmak yerine ilişkiye daha fazla destek veriyordu. Çünkü altında yurt dışı bağlantılar gerekçesi ile baskı artıyor halkta denileni yapmak zorunda kalıyordu.
Şimdi ise silah ve feto tehdidi ortadan kalktı. Geriye kanı temiz dürüst halk kesimi kaldı.
Temiz halkın hiç birisi yıllarca gördüğü zalimlik yüzünden PKK ya oy vermeyecektir.
Şimdilerde içerdeki terör sevicilerin yandaş medya ve partileri tutmak istemesi onlarında Demirtaş’ın hapisten çıkartama çabaları meseleyi iyice çıkmaz sokak anlayışına sokmuştur.
Şimdi hesaplar HDP nin baraj altında kalması, kalmaması hesabına göre yapılmaktadır.
CHP, İYİ, SAADET partilerinin HDP üzerinden bu denli plan yapmalarının asıl sebebi ise doğu ve güneydoğuda Feto ve PKK baskısının olmaması AKP nin işine yarayıp 60 gibi rakamda ekstra milletvekili çıkarmalarındandır.
Sayın Bahçeli bu öngörüyü aylar önce yapmış ve güzel bir çıkışla erken seçim kararı aldırmıştır.
CHP İYİ ve Saadet partiler resmen vatan hainlerini destekleyerek vatan hainliği yapmaktadırlar.
Bu gerekçeler ile seçimlerden sonra ismi zikredilen partilerin ve yöneticiler hakkında derhal terör örgütüne yardım ve yataklıktan suç duyurusunda bulunulmalıdır.
Yapılmadığı takdirde onların eline fırsat geçerse aynı pisliği AKP ve MHP ye karşı yapacaklardır.
Burada tek problem şu andaki yöneticilerin ve iktidarın itidalli biçimde olaylara yaklaşıp veya yaklaşmamasıdır.
Eğer Sayın Tayip Bey CHP İYİ ve saadet partilerin terör örgütlerine yardım ve desteğini uygun lisanla anlatırsa oradan da 2-3 puan seçim ekstrası alabilir.
Dolaysıyla netice birinci turda Tayip beyin tekrar cumhurbaşkanı seçilmesidir. Milletvekili açısından ise eskiye oranla çok daha fazla milletvekilini HDP barajı açamadığından girecektir.
Netice hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER