egedesonses.com

İKİ BAŞKAN ARASINDA KONUKEVİ POLEMİĞİ

İKİ BAŞKAN ARASINDA KONUKEVİ POLEMİĞİ
03 Nisan 2020 - 14:20 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

Bergama’nın bir önceki belediye başkanı Mehmet Gönenç bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda kendi döneminde yaptığı Hastanenin karşısında olan ve Hasta Yakını Konukevi olarak hizmet verecekken 1 yıldır hizmete girmeyen tesisin salgın nedeniyle sağlık personeline açılmamasını eleştirmişti. Gönenç hesabında;

 

yukarıdaki paylaşımı yapmıştı.

 

BERGAMA BELEDİYESİNDEN YALANLAMA

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu da yayınladığı basın bülteninde Gönenç’in eleştirdiği hususun doğruluk payı olmadığını savunarak söz konusu tesisin sağlık personeline tahsis edildiğini ve sözleşmenin de 20 Martta yapıldığını bildirdi.

Belediye basın bürosunun gazetecilere geçtikleri mailde şöyle deniyor :

BAŞKAN KOŞTU; “GÖNENÇ BİZE SORSAYDI TAHSİSİN 20 MART’TA YAPILDIĞI SÖYLERDİK. GERÇEĞİ YANSITMAYAN BİR AÇIKLAMA”

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir süreç yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bu dönemde cephede en önde mücadele eden sağlıkçılarımızın her zaman yanındayız. Söz konusu ‘Hasta Yakını Konuk Evi’ 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yakın eksikleri giderilmeden, Yapı Kullanma İzin Belgesi alınmadan Sayın Mehmet Gönenç tarafından şov yapılarak güya açılış yapılmıştır. Eksiklerini gidermek ise kamuda süreklilik esasıyla tarafımızca yapılmaktadır. Hal böyleyken ortaya çıkan Koronavirüs salgını nedeniyle söz konusu bina 2941 sayılı Seferberlik ve Savaş Hali Kanunu, 7126 sayılı Sivil Müdafaa Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 38.maddesi ‘m’ bendi gereği protokolle 20.03.2020 tarihinde Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi’ne ‘Karşılıklı Yardım ve İşbirliği’ çerçevesinde tahsis edilmiştir. Söz konusu bu tahsisin yapıldığını ayrıca 23 Mart 2020 tarihinde Sayın Tunç Soyer başkanlığında ilçe belediye başkanlarının katılımıyla İzmir’de yapılan ‘Koronavirüs’ gündemli toplantıda da ifade etmişliğim vardır. Tahsis edilen binanın ne zaman kullanacağı ise hastanemiz yönetimi insiyatifindedir. Sayın Gönenç açıklama yapmadan önce bize sorsaydı tahsisin yapıldığını söylerdik. Şov uğruna bu sıkıntılı günlerde sağlıkçılarımızın moralini bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Daha önce Belediye Başkanlığı yapmış olan Gönenç’i de sorumlu davranmaya davet ediyorum. Gerçekle ilgisi olmayan bu açıklamayı doğru bilgilendirme adına düzeltir, kamuoyuna saygılarımı sunarım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER