egedesonses.com

‘İktidarlar miting değil, icraat yapar’

Cumhurbaşkanı adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın dış politikasını ‘şaşkın ördeğe’ benzeterek, “İsrail ile ilgili lafların değil, yaptırımların harekete geçirilmesi gerekir” dedi.

‘İktidarlar miting değil, icraat yapar’
16 Mayıs 2018 - 10:10 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.
Reklam

Ankara’da partisinin aday adaylarına seslenen Karamollaoğlu, siyasetteki kutuplaşmaya ve üsluba dikkati çekerek, “Bize karşı saldırılar oluyor, haksız iftiralar yapılıyor. Biz sadece bunlara gülümseyerek geçmek durumundayız. Maalesef ülkemizde bir kutuplaşma var, bunu biliyoruz. Oturup konuşmamızı engelliyorlar, insanlar kulaklarını tıkıyor. Acaba biz hangi konuda birbirimizi alt ederiz diye çok ağır kelimeler kullanıyorlar. Bu dil bizi rahatsız ediyor.” dedi.

‘Vaatlerle çözülmez’

Ekonomideki dar boğazın vaatlerle çözülemeyeceğinin altını çizen Karamollaoğlu, iktidar mensuplarının sürekli vaatlerde bulunduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Beyanatlarla, vaatlerle, uzun vadeli ne zaman neyin gerçekleşeceği belli olmayan ifadelerle ümit dağıtarak ülke problemleri çözülmez.”

Millet İttifakı’nın iktidar yarattığı siyasi ortamın bir sonucu olduğuna dikkati çeken Karamollaoğlu, “Bizim bir ittifak yapmamızı bazı kardeşlerimiz farklı yorumladılar. Nasıl oluyor da falancalarla bir araya geliyoruz diyorlar. Kendi davamızdan milim sapmamız manasına gelmiyor ki. Bu ittifak iktidarın bütün partileri zorladığı bir ortam oluşturduğu için var. Herkes seçimde kendi partisine oy verecek. Bir hilal ve beş yıldızın altına mühür basacak. Bunu kimse unutmasın” dedi.

İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamını lanetleyen Karamollaoğlu, iktidarın dış politikasını da şaşkın ördeğe benzetti. Karamollaoğlu, “Nereye gideceklerini, problemleri nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Manifesto yayınlıyorlar. Kime karşı. Kendilerine karşı. Hükümetin İsrail’e karşı tepkisi söylemde kalıyor. Yaptırım uygulaması gerekir. Bizim iktidarımızın haline bakın hele, protesto sadece dillerinde var. İktidarlar miting tertip etmez, iktidarlar icraat yapar” dedi.

Karamollaoğlu, Türkiye ile İsrail Enerji Bakanları’nın iki gün önce yaptıkları enerji işbirliği anlaşmasına da sert tepki göstererek, “Siz o anlaşmayı rafa kaldıracak mısınız? İsrail’in bugüne kadar önünü açan onlarca karar aldınız hanginizi sonlandıracaksınız. Çıkıp miting yapacaksınız, kargalar güler yav. Tekrar söylüyorum. İktidarlar miting yapmaz icraat yapar” dedi. 

Büyükelçinin çekilmesinin yeterli bir adım olmadığını ifade eden Karamollaoğlu, “Bu hükümete yeniden sesleniyoruz. İsrail’i ayakta tutan anlaşmaları siz rafa kaldırabiliyor musunuz, kaldıramıyor musunuz? İsrail ile münasebetleri ciddi mana da kesiyor musunuz, kesmiyor musunuz? Onu söyleyin” dedi.     – ANKARA DHA

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER