egedesonses.com

İLÇE BAŞKANLARI TEKMEYİ NASIL DEĞERLENDİRDİ?

İLÇE BAŞKANLARI TEKMEYİ NASIL DEĞERLENDİRDİ?
31 Mayıs 2020 - 21:02 'de eklendi ve 623 kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz gün Fatih Sultan Mehmet’in türbesini ziyaret ederken takındığı tavır ve türbenin bahçesinde yürüdüğü esnada ayağını türbeye vurması tekme olarak değerlendirildi ve elini arkaya bağlayarak gezmesi büyük tepkilere neden oldu.

29 Mayıs Cuma günü İstanbul’un Fethi’nin 567. yıl dönümüydü. Kutlama programı çerçevesinde Fatih Sultan Mehmet’in Fatih Camii bahçesinde bulunan türbesinde de tören düzenlendi. Tören öncesinde türbeyi gezen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tavırları sosyal medyada büyük tepki çekti. #EdepYahu etiketi altında İmamoğlu’na tepki yağarken, Türkiye’de de gündem oldu.

Bu konuyla alakalı olarak Bergama’da görev yapan siyasi partilerin 4 ilçe başkanından görüş aldık..

TÜRK HALKINA VURULAN TEKMEDİR                 

AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel : “Türk halkına yapılmış bir saygısızlıktır” şeklinde değerlendirdi ve asla tasvip etmediğini vurguladı.

 

 

 

 

EDEPSİZLİK

MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin: “Edepsizlik”

Engin İmamoğlu’nun bu tavrını edepsizlik olarak değerlendirdi ve asla kabul edilemez olduğunu vurgıladı.

 

 

BÖYLE BİRŞEY VARSA DOĞRU BULMUYORUM

CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz da yaptığı açıklamada maksatlı olduğuna inanmamakla birlikte eğer bir kasıt varsa yapan kim olursa olsun isterse Tayyip Erdoğan isterse Kılıçdaroğlu olsun asla tasvip edemeyeceğini söyledi.

 

 

BEN TEKME GÖRMEDİM

  İYİ Parti Bergama İlçe Başkanı Nuri Çiftçi ise söz konusu olay ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kendisinin videoyu izlediğini fakat bir tekme görmediğini savunarak ilk kez türbede anma gerçekleştirildiğini ve orada yaşananların da İstanbul’un kaybedilmesinden dolayı  iç siyaset malzemesi yapılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Çiftçi ortada tekme yok dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER