egedesonses.com

‘İttifakta sıkıntı yok’

Başbakan Binali Yıldırım, dün akşam Habertürk’te yayınlanan televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

‘İttifakta sıkıntı yok’
12 Haziran 2018 - 9:05 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.
Reklam

Yıldırım, Kandil operasyonuna ilişkin “Operasyonun nihai hedefi PKK terör örgütünü ülkemize bir daha zarar vermeyecek şekilde tamamen etkisiz hale getirmek. Bizim amacımız sınırlarımız dışında ülkemizi taciz eden, insanlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden terör örgütünü yok etmek. Yoksa biz oralarda neden bulunalım? Her yönden bizim için sıkıntı. Askerlerimiz orada, maliyeti var, bir sürü unsur var” diye konuştu.

Bedelli açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fitne uyarısı ve Cumhur İttifakı’nda tartışmalar olup olmadığı yönündeki soru üzerine Yıldırım, “O tedbir olarak söylenmesi gereken bir şey, onları genele yaymak doğru olmaz. Cumhur İttifakı iyi gidiyor, sıkıntı yok. Gittiğimiz her yerde MHP’nin il başkanı da geliyor, belediye başkanı varsa geliyor, milletvekili de geliyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in “İttifak sürmez kanaatindeyim” açıklaması yaptığının ifade edilmesi üzerine Yıldırım, “İttifakın seçimden sonra dağılacağı görüşüne ben katılmıyorum. Tuğrul Bey şunu ifade etmiş olabilir; ülkücü taban iktidarda gözükmek ister. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın oluşturacağı yönetim kademelerinde ittifakın ruhuna uygun bir kadro görebiliriz” dedi. Yıldırım, bedelli askerlik konusunda ise “Yeni hükümetin gündemindeki konulardan birisi bu olacak. Bu bir reform. Bence şartlar oluştu” dedi. 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER