egedesonses.com

İYİ PARTİ VE CHP ‘DEKİ KURULTAY ÇALKANTILARININ ALT YAPISINA DAİR

İYİ PARTİ VE CHP ‘DEKİ KURULTAY ÇALKANTILARININ ALT YAPISINA DAİR
24 Temmuz 2018 - 15:14 'de eklendi ve 3907 kez görüntülendi.

 

7 haziran seçiminden sonra, çok büyük bir hevesle önce Akp-chp koalisyonunu arzu edip bastırsınlar ve daha sonra bunu başaramayınca, Chp-mhp ve hdp koalisyonunu kurmak isteyip de Bahçeli’nin olumsuz tavrı ve direnciyle karşılaşan atlantikciler, 300 seneden fazladır süren Avrupa-Atlantik egemenliğinin, Türkiye’nin direksiyonunda tutunması için çeşitli hamlelerde bulundular. Bunlardan bir tanesi Abdullah Gül’ün adaylığı ihtimaliydi ancak muhalif seçmenin bunu çok olumsuz karşılaması ve bu konuda kendi içlerinde ayrışma yaşamalarıyla bu gerçekleşmedi. Iyi parti ve Meral Akşener kanali eliyle de,  atlantikci Avrupa’yı direksiyondan uzaklaştıran Mhp ve Bahçeli, bertaraf edilmek istendi.

Pkk ve Hdp’nin ileri gelenleri hep bir ağızdan Mhp’de değişim çağrıları yapıyorlardı. Ve Iyi parti, bu rüzgarın bir sonucuydu. Bütün bu çaba, 24 haziran günü toprağa verildi ve atlantikçi eski dünya egemenlerinin elinde patladı.

Hem Chp’deki liderlik kavgasının hem de Iyi parti’de kurultay tartışmalarının altında, Akp’nin içerisindeki atlantik mandacıları ve ychp’li mandacı idarenin bağlı olduğu bir kanalın son hamlelerini yapmaya çalışması ile, bütün bu kanalların ve uzantılarının hareketlerinin devlet tarafından beka tehdidi olarak algılanması paralelindeki tavır var.

Muhalif kitleyi mandacı zihniyetin çıkarlarını korumak üzere yönlendirenler, aslında devletin bekasına muhalefet ettiğini farketmeyen ve küresel pazar ekonomisinin negatif yansımalarına muhalefet edebilmeyi de düşünemeyen ‘ hazırlanmış ve kullanışlı” bir kitle yarattılar.

Verilen gazlarla öfkelenen ve verilen yemlerle avunmaya çalışan bu kitle, korkutulup öfkelendirilen ve çaresizlik sendromuyla panik halinde , bir malzemeye dönüşüp süresi belli ve sonu hüsran avuntularla dumur üstüne dumur yaşıyor.

21.yy’la girdik artık. Bu, aynı zaman üçüncü bin yıl. Başka bir perspektif ve başka bir analiz gerekiyor.

Nefret ve biat virüsünun gözlerini kör edip beyinlerini dağladığı, Turkiye’nin görece daha egitimli kesimlerinin, Atlantik ve Pasifik çatışmasını ve Türkiye devletinin varoluş kaygısı ile aldığı tavrı idrak etmesi ölümcül bir zorunluluktur.

Yapay kabuslar ve yapay avuntuların rüyalarından uyanın artık.

 

Ömer Devrim Karatop

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER