egedesonses.com

İzban Hattına Kaya Düştü, Seferler Aksadı

İZMİR de raylı sistemle yolcu taşımacılığı yapılan İzmir Banliyö Sistemi nin(İZBAN) Kemer-Şirinyer İstasyonları arasındaki hattına düşen bir kaya parçası, ulaşımda kısa süreli aksamaya yol açtı.

İzban Hattına Kaya Düştü, Seferler Aksadı
11 Ocak 2019 - 11:28 'de eklendi ve 477 kez görüntülendi.

‘de raylı sistemle yolcu taşımacılığı yapılan Banliyö Sistemi’nin(İZBAN) Kemer- İstasyonları arasındaki hattına düşen bir kaya parçası, ulaşımda kısa süreli aksamaya yol açtı.

Bugün saat 06.30 sıralarında, İZBAN hattının Kemer-Şirinyer İstasyonları arasındaki bölümüne, iki gündür süren yağışın etkisiyle yumuşayan zeminden kayan kaya parçası düştü. Kaya parçası hatlardan birinin kapanmasına neden oldu. Kısa süreli seferlerde aksamaya neden olan kaya, görevliler tarafından kalırıldı. Seferler yaklaşık 1 saat yaşanan aksamanın ardından normale döndü. Vatandaşlar yaşanılan aksaklığı sosyal medyadan paylaşarak, yetkililerden sorun yaşanmaması için önlem alınmasını istedi.

Bir ay boyunca grev nedeniyle yolcu taşımacılığı yapılmayan İZBAN’daki grev, 8 Ocak günü yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 60 gün süreyle ertelenmişti.

– İzmir

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER