egedesonses.com

İzmir’in Millet Bahçesi Saltanat Kayıkları ile Açılacak Hd

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 24 Haziran genel seçimlerindeki vaatlerinden olan millet bahcelerinden biri, İzmir in Kemalpaşa ilçesinde gelecek günlerde hizmete açılacak.

İzmir’in Millet Bahçesi Saltanat Kayıkları ile Açılacak Hd
07 Ağustos 2018 - 13:55 'de eklendi ve 451 kez görüntülendi.
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran genel seçimlerindeki vaatlerinden olan millet bahcelerinden biri, İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde gelecek günlerde hizmete açılacak. Kemalpaşa Belediyesi tarafından yaklaşık 550 bin metrekare alanda yapılan, içinde yapay göl ve 1 kilometrelik yapay derenin de bulunduğu alanın adı ‘Binali Yıldırım Millet Bahçesi’ olacak. Gölde Osmanlı döneminin saltanat kayıkları ile gezilebilecek. Kemalpaşa Belediyesi tarafından yapılan Binali Yıldırım Millet Bahçesi projesinde sona yaklaşıldı. Yakın zamanda tamamlanarak açılması beklenen, daha önce bataklık olan bölge, yapılan çalışmalarla cennete döndü. Yaklaşık 550 bin metrekare alanda yapay göl ve 1 kilometrelik yapay dere bulunuyor. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın adının verildiği parkta ayrıca Kanal İstanbul, 3’üncü havalimanı, Osmangazi Köprüsü gibi hizmetlerin maketlerinin bulunduğu miniatürk alanı ve parkın ortasında görkemli bir cami bulunacak. Millet Bahçesi’ndeki gölette yer alan Osmanlı döneminin saltanat kayıklarının ise büyük ilgi görmesi bekleniyor. Olta balıkçılığı yapanlar için gölete balık da bırakıldı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı AK Partili Arif Uğurlu, İlçemiz kültürüne, ekonomik ve sosyal yaşamına uygun, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz bu proje ile İzmir’i Kemalpaşa’ya taşımayı planlıyoruz. Torbalı karayolu üzerinde bulunan ve şehir merkezine 2 kilometre uzaklıkta olan bu projede yeşil alan, yürüyüş ve bisiklet yolu, miniatürk, iskeleler, çocuk oyun alanları, açık hava gösteri alanı, cami, balık restoran ve büfeler yer alacak dedi.

Saltanat kayığına binen Uğurlu, bununla gölde gezmenin çok keyifli olduğunu belirterek, Göl etrafında yürüyüş alanları, rıhtım ve benzeri çalışmalar yapıp gölün doğallığını bozmadan projemizi hayata geçirdik. Bu projeye de son başbakanımız, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın ismini vermeyi kararlaştırdık. Açılışta kendisine bir sürprizimiz de olacak dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER