egedesonses.com

Meteoroloji’den son dakika uyarısı geldi! Ve yine başlıyor!

Son dakika haber: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yeni hafta öncesi soğuk hava için alarm verdi. İstanbul, Ankara ve birçok ilde soğuk ve yağışlı hava etkisini hissettirecek. Geçtiğimiz hafta kar yağışı yurdun büyük bir bölümünde etkili olurken bu hafta da beyaz örtü kendisini gösterecek. Türkiye genelinde soğuk hava etkisini sürdürürken Van’ın 3 ilçesinde okulların tatil edildiği duyuruldu.

Meteoroloji’den son dakika uyarısı geldi! Ve yine başlıyor!
13 Ocak 2020 - 9:06 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Son dakika haberi: Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan yağışlı hava 7 bölgede yine etkisini hissettirecek. Doğu Anadolu Bölgesi ve İç Anadolu’da bazı iller yoğun kar yağışının etkisi altında olacak. Karadeniz ve Marmara’da ise yağmur ve fırtınalı hava bekleniyor. İşte il il hava durumu tahminleri…

İSTANBUL HAVA DURUMU

MGM’den yapılan son dakika açıklamasına göre; İstanbul’da Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren sisli bir hava beklenirken sürücülerin dikkatli olması konusunda uyarı yapıldı. Salı günü parçalı bulutlu bir havanın beklendiği İstanbul, perşembe gününe kadar parçalı bulutlu ve güneşli bir havanın etkisinde olacak. Perşembe gününden itibaren megakentte yeniden yağmurun etkili olması bekleniyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Geçtiğimiz hafta kar yağışı altında kalan Ankara’da vatandaşlar büyük bir zorluk yaşadı. MGM’den yapılan açıklamaya göre; Hafta başından itibaren puslu bir havanın hakim olacağı Ankara’da sıcaklıklar eksi derecelere kadar inmesi bekleniyor. Ankara’da kar yağışı Perşembe gününden itibaren yeniden etkisini hissettirmesi bekleniyor. 

BURSA HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk hava Bursa’da etkili oluyor. MGM, hafta başından itibaren soğuk ve puslu bir havanın etkili olacağı Bursa için hava tahminlerini açıkladı. Buna göre; Pazartesi gününden perşembeye kadar puslu ve sisli bir havanın etkili olması beklenen Bursa’da perşembe gününden sonra yağışlı bir hava etkili olacak. 

Meteorolojiden son dakika yoğun kar uyarısı

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk hava Eskişehir’in birçok ilçesinde de etkili oluyor. Geçtiğimiz hafta kar yağışının etkisi altında olan Eskişehir’de yeni hafta ile birlikte sisli bir hava görülecek. Sıcaklıkların -2 dereceye kadar düşmesi beklenirken cuma gününden itibaren kar yağışının gelmesi bekleniyor.

Son dakika | Eskişehir'de soğuk ve puslu bir hava etkili olacak

KOCAELİ HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi’nde geçtiğimiz hafta etkili olan fırtınalı hava hafta sonunda dururken MGM’den Kocaeli için son dakika uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamaya göre; Kocaeli’nde hava sıcaklıkları düşerken pazartesi günü puslu bir hava kentte hakim olacak. Hafta ortasında parçalı bulutlu bir havanın olması beklenirken perşembe ve cuma günleri ise yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girilecek.

BOLU HAVA DURUMU

Kar yağışının en çok etkilediği illerden biri olan Bolu’da soğuk hava etkisinin sürdürmeye devam edecek. Yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olması beklenirken merkezde ise sisli bir hava hakim olacak. Bolu’da sıcaklıklar -2 derecelerine kadar inecek.

Son dakika | Bolu'da soğuk etkili olacak

 

ERZURUM HAVA DURUMU

Son dakika: Yılın büyük bir bölümünü soğuk ve kar yağışı altında geçiren Erzurum’da sıcaklıklar -11 dereceye kadar gerilerken MGM’den don olaylarına karşı dikkatli olması yönünde uyarılar yapıldı. Erzurum’un birçok ilçesin kar yağışı etkili olurken yeni hafta ile birlikte merkezde yer yer kar yağışı görülmesi beklenirken çoğunlukla sisli bir havanın hakim olması bekleniyor.

KÜTAHYA HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk ve yağışlı hava Kütahya’da da etkisini hissettiriyor. Sıcaklıkların -4 dereceye kadar düşmesi beklenirken cuma gününden itibaren kar yağışının görülmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE HAVA DURUMU 

MGM’den yapılan son dakika açıklamasına göre; Çanakkale’de pazartesi gününden itibaren parçalı bulutlu bir havanın görülmesi beklenirken sıcaklıkların ise 4-5 derece aralığında seyretmesi bekleniyor.

KONYA HAVA DURUMU 

Soğuğun en çok hissedildiği illerden biri olan Konya’da hafta sonuna doğru kar yağışının etkili olması beklenirken pazartesi, salı ve çarşamba günlerinde ise dondurucu soğuğun etkili olması bekleniyor. Konya’da sıcaklıkların -2 derecelerine kadar ineceği yönünde açıklama geldi.

KAYSERİ HAVA DURUMU 

Kayseri’de son iki haftadır etkili olan kar yağışlarının ardından dondurucu soğukların etkili olması beklenirken sıcaklıkların -2 derecelerine kadar inmesi bekleniyor. Perşembe günün ise Kayseri’de kar yağışının geri döneceği bildirildi.

Son dakika | Kayseri'de perşembe gününden itibaren kar yağışı bekleniyor

SAMSUN HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alan soğuk hava Samsun’da yağmurla birlikte etkili olurken pazartesi günün sıcaklıkların 6-8 derece aralığında görülmesi bekleniyor.

ARDAHAN’DA TİPİ ETKİLİ OLDU – ARDAHAN’DA OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Ardahan’da akşam saatlerinde kent merkezinde kar yağışı etkili oldu.

Yükseklerde etkisini artıran ve yer yer tipiye dönüşen kar nedeniyle, Karayolları ekipleri yollarda kar temizleme çalışması yaptı.

Karayolları 183. Şube Şefliği, sürücü ve vatandaşların, tipi nedeniyle tedbirli olması uyarısında bulundu. Ardahan’da okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili açıklama yapılması durumunda haberimizde yer alacaktır.

MALATYA’DA SOĞUK ETKİLİ OLUYOR

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk hava İç Anadolu bölgesinde de etkisini hissettiriyor. Malatya’da sıcaklığın -2 derecelere inmesi beklenirken hafta sonuna doğru karla karışık yağmur bekleniyor.

TRABZON HAVA DURUMU

MGM’nin yapmış olduğu son dakika açıklamasına göre; Trabzon’da hafta başında yağmur etkili olacak. Vatandaşların ani su baskınlarına karşı dikkatli olması gerekiyor. Hafta ortalarında ise yağmurun yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakması bekleniyor.

ISPARTA’DA SOĞUK HAVA ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Soğuk hava yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alırken Ispartaİ’da sıcaklıklar -3 dereceye kadar düşüyor. Gece saatlerinde buzlanma olaylarına karşı vatandaşların tedbirli olması yönünde son dakika açıklamasında bulunuldu. 

BİTLİS’TE KAR HEYECANI

Bitlis’te hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler, El Aman Hanı Kayak Merkezinde kayak ve snowboard yapıp kızakla kaymanın keyfini çıkardı.
Kentte etkili olan yağışların ardından kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı kayak merkezi, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

VAN’IN 3 İLÇESİNDE OKULLARA KAR TATİLİ
Türkiye genelinde soğuk hava etkisini sürdürürken Van’ın 3 ilçesinde okulların tatil edildiği duyuruldu. Van valisi Mehmet Emin Bilmez yaptığı açıklamada öğrencilere seslenirken Van merkez İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerindeki okulların, yoğun kar yağışı nedeniyle 13 Ocak Pazartesi günü tatil edildiğini belirtti. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeline de bir gün süreyle idari izin verildi.

 

Son dakika | Van'da kar yağışı etkili oluyor

SAKARYA HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk hava Marmara Bölgesi’nde de etkili oluyor. Sakarya’da sıcaklıkların gece saatlerinde 1 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Perşembe gününden itibaren kent genelinde yağışlı havanın etkili olması öngörülüyor.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER