egedesonses.com
Reklam

TAMGA ARAMA KURTARMA BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

TAMGA ARAMA KURTARMA BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
21 Kasım 2020 - 10:30 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

 

Tamga Arama Kurtarma Derneği Başkanı Yağız Kızılkaya aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Büyük Türk milleti. !

Tarihimizden günümüze dek aziz Türk milleti zor zamanda, afet ve acil durumlarda hem kendi milletimiz için hemde milletimize sığınan Tüm yeryüzünde yaşayan milletlere şanlı bayrağımızın gölgesinde umut olmuştur.

Vefalı Türk geldi yine …!!! gibi Türkülerin mısralarına nail olmuş milletimizin evlatları tarihte olduğu gibi geleceğe de vefa örneği göstermek amaçlı, hiç bir siyasi parti ve inanç odaklı merkeze bağlı olmayan ve asla olmayacak.

Her kurumla eşit mesafede, başta Turan coğrafyasınındaki ve tüm yeryüzündeki insan hakları hukuna bağlı, milletin yararına olan her siyasi partilerin veya derneklerin afet ve acil durumda insanlık yararına toplanma merkezi ve çatısı olacak, Türk dünyasının ilk uluslararası arama ve kurtarma birliğini kurmuşlardır.

Bu kurum Tamga Uluslararası Arama ve Kurtarma dır.

Son 1.5 yıldır canla başla her olan afette çalışarak bir çok hayata umut olmuş. Patlama ,sel ,depremde aziz milletimizin zor zamanında yanında bulunmuştur.

Bilge kağanın orhun kitabesinde “”Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım; ölesiye, bitesiye çalıştım. Aç milleti tok, az milleti çok, yoksul milleti bay kıldım” kendine şiar edinmiş bir ruhla ,anka kuşu gibi yeniden bu kadim milletin içinden dirilmiştir.

Aziz milletimiz..!

Kısa sürede uluslar arası teşkilâtlanarak orta asyadan balkanlara afrikaya uzanan bu büyük aile yürekli ve saygı değer mensuplarımızın sayesinde ayni zamanda insaniyet yararına Turan birliginide sağlamış bulunmaktadır.

Tamga arama kurtarma Yüce milletimizin emrindedir.
ve gelecek kuşaklara mirasımızdır.

Yüce başkomutan ATATÜRK ve Hunlardan Bu yana kadim ECDADIMIZIN Kahraman HANLARI KAĞANLARI

Milli mücadelenin 100.yılına geldiğimiz 2020 yılında dahi büyük Türk milleti için mücadele devam etmektedir.omuzlarina adriyetikten çin seddine kadar güçlü bir Türk dünyası hayalini gerçekleştirecek şerefli yükü alan Türk milletinin aziz ferdleri senin izinden yürüyecek, emanetin olan Türkiye cumhuriyeti devleti ilelebet payidar olacaktir.

Başta ulu önder ve tüm şehitlerimizin

Aziz ruhu şad olsun.

BAŞTA TÜM TAMGA ARAMA KURTARMA MENSUPLARINA VE INSAN OLMA ERDEMINE SAHIP HERKEZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

YAĞIZ KIZILKAYA
KURUCU VE GENEL BAŞKAN
WWW.TAMGAKUT.COM

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER