egedesonses.com

Türkiye’den İspanya ve İtalya’ya korona yardımı

Türkiye’den İspanya ve İtalya’ya korona yardımı
01 Nisan 2020 - 10:25 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Korona salgını sonrası kimsenin yüzüne bakmadığı İtalya ve İspanya’ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yardım gönderildi.

Koronavirüs salgınında en çok kayıp veren ülkelerin başında yer alan İtalya ve İspanya’ya, Türkiye‘den yardım eli geldi…

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İspanya’ya çarşamba günü bir uçak dolu malzeme göndereceğiz. İtalya’ya da bir gemi dolusu malzeme gönderdik, göndermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

Gönderilecek yardımlarla ilgili Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yapılan paylaşımda yardım kolileri ve İtalya-İspanya-Türkiye görselleri yer alarak Sn.Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, MSB’ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya TSK’ya ait uçak ile gönderilecek.” ifadelerine yer verildi.

“MEVLANA’NIN SÖZÜ”

Gönderilen malzemelerin yer aldığı sandıkların üzerinde İtalyanca ve İspanyolca, Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var” sözü ve “Türkiye’den sevgilerle” ifadesi yer aldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER