egedesonses.com
Reklam

UZMANINDAN “ŞİDDET, AİLE İÇİ ŞİDDET VE ÖFKE KONTROLÜ” KONUSU HAKKINDA

UZMANINDAN “ŞİDDET, AİLE İÇİ ŞİDDET VE ÖFKE KONTROLÜ” KONUSU HAKKINDA
02 Ocak 2021 - 13:20 'de eklendi ve 6514 kez görüntülendi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü, psikolog, aile terapisti Servet Kankaya, Egedesonses’te Murat Karakaş’ın canlı yayın konuğu olarak “Şiddet ve ilişkiler” konulu yayında soruları yanıtladı.

Kankaya yayında öfke kontrolünün nasıl gerçekleştirilebileceğinden aile içi şiddet ve nedenleri gibi bir çok konuya değindi.

Bu keyifli sohbeti aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 9 Yorum )

 • Aysel Dülgeroğlu ;

  Sonuna kadar izledim Servet Hocam yüreğinize sağlık son konuşmanız çok anlamlı oldu. evet şiddetin kaynağı çocukluktan geliyor.asıl çözümde çocukları yetiştiren ebeveynlerin bilinçli bir şekilde çocuklara her yönlü eğitmeleri olacaktır.ama Ailelerinde bunu yapabilmesi için Bilinçli aileler yetiştirilmelidir.
  Bizim insanımızın en önemli sorunu
  Özgüven eksikliğidir.özgüveni olmayan insanlarda şiddete başvuruyor.
  Önce aileler bilinçlendirilmeli,
  insan odaklı,
  İnsana dönük, kaliteli,
  Ciddi bir eğitim çalışması gerekiyor.
  İnsanı insan öldürmemeli
  İnsana insan değeri vermek gerekir.
  Bunun sonucunda kararlarını yanlış veriyor.
  Düşünceler, adımlar yanlış atılıyor.
  Tecavüzcüler, tacizciler yanlış yanlışı kovalıyor.
  Eğitimin olmadığı yerde;
  Duygu, merhamet ve vicdan da olmuyor.
  Çünkü çözüm bilinçli eğitimdir.

  2 Ocak 2021 15:49
 • Dilek öpke ;

  Harika bir röportajda bu tür programların devamını bekleriz… Farkındalık yaratmak belki kesin çözüm olmaya bilir ama bir nebze de olsa aktarım saglamakta tesekkur ederiz

  2 Ocak 2021 16:09
 • Hacer Canoğlu ;

  Murat Karakaş’ın sunduğu Servet Kankaya hocamızın programı muhteşemdi Bu zorlu zamanlarda bu anlamlı proğramda eneği geçenlere teşekkürler.

  2 Ocak 2021 16:48
 • Guliz okur ;

  Servet Hocamı dinlemek çok güzeldi. Çok teşekkür ederiz.

  2 Ocak 2021 17:09
 • Sümeyra ÇAY ;

  Gerçekten Muhteşem bir yayın olmuş uzun zaman olmuştu Annemi dinlemeyeli, toplumun bu konularda gerçekten uzman kişiler tarafından bilgilendirici yayınlara ihtiyacı var. Yüreğinize sağlık

  2 Ocak 2021 17:10
 • Canan Bayındır ;

  Farkındalık adına çok verimli bir program olduğunu düşünüyorum. Servet hocama derin bilgilerini paylaşması adına çok teşekkür ediyorum. Devamı mutlaka gelmeli .Murat beyinde başarılı sunumuyla harika bir programdı.

  2 Ocak 2021 18:29
 • zmutlukan ;

  Oldukça bilgilendirici bir programdı umarım şiddete maruz kalanlara ulaşır Servet hn da bu gibi programlara daha fazla katılmalı

  2 Ocak 2021 19:28
 • Gönül gokdemir ;

  Harika bir konu secmişsiniz tebrik ediyoruz keyifle izledik sayenizde şöyle bir arkamiza yaslanıp düşunelim acaba bizde karşı tarafı tahrik ediyormuyuz sevgiler.

  3 Ocak 2021 12:15
 • Damla Demirci ;

  Toplumumuzda özellikle kadına yönelik şiddet olaylarına üzülerek tanık olduğumuz şu günlerde, böyle bir konuya parmak basmış olmanız umut verici
  Daha özgür, daha eşit, daha adil ve başarılı bir toplum inşa edebilmek adına bu tür programların gerekliliğine çok inanıyorum. Ayrıca sizden eyitim alma şansına erişebilmiş bir öğrenciniz olarak çok gururluyum, bu bilgilendirme için size teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

  3 Ocak 2021 13:27